Δυναμικό Ξεκίνημα με Νίκη στην Πρεμιέρα

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της για τη φετινή αγωνιστική χρονιά. Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, η ομάδα μας κέρδισε την Ένωση Νέων Παραλιμνίου με σκορ 89-71.

Η Ένωση μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα έως και 13 πόντους, με την άμυνα της να λειτουργεί αποτελεσματικά και την επίθεση της να βρίσκει ρυθμό, με τον ΑΠΟΕΛ να μειώνει τη διαφορά στον έναν πόντο στο τέλος του Α’ ημιχρόνου (με σκορ 44-45).

Στο Β’ ημίχρονο, οι παίκτες της ομάδας μας, έχοντας στον πλευρό τους τον υπέροχο κόσμο μας, σε συνδυασμό με τη σωστή τακτική διαχείριση του Νικόλα Παπαδόπουλου από τον πάγκο, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, κυριαρχώντας πλήρως στην τρίτη και τέταρτη περίοδο. Κατά διαστήματα, η ομάδα μας έδειξε στοιχεία που ικανοποίησαν τον κόσμο μας και τα οποία δημιουργούν αισιοδοξία για τη συνέχεια.
Η ποιότητα στον πάγκο και οι λύσεις που είχε ο κόουτς Παπαδόπουλος βοήθησαν τον ΑΠΟΕΛ να φτάσει σε μια άνετη και δίκαιη επικράτηση.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-25, 44-45, 70-57, 89-71

Ο επόμενος αγώνας θα είναι με την Ανόρθωση, το Σάββατο 20/10/2024 και ώρα 16:00 στη Β’ Τεχνική Λεμεσού.