Η ομάδα Χειροσφαίρισης του ΑΠΟΕΛ, συνεχίζει να δείχνει εμπράκτως τη στήριξη του προς τους Κύπριους αθλητές και εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, πρόσθεσε ακόμη έξι γηγενείς παίκτες στο ρόστερ του.
![](https://apoel.com.cy/wp-content/uploads/2022/11/apoelhandball.jpg)
Τη διαδρομή από τον Παρνασσό στον ΑΠΟΕΛ κάνουν ο διεθνής 28χρονος τερματοφύλακας Παναγιώτης Ρούσος, ο επίσης διεθνής 28χρονος αριστερός εξτρέμ, Ανδρέας Φωτίου, ο 27χρονος κεντρικός, Ανδρέας Μακρής και ο 27χρονος πίβοτ, Κλεάνθης Χαραλάμπους.
Από την Ε.Ν.Α.Β. αποκτήθηκε ο 27χρονος τερματοφύλακας, Χαράλαμπος Αντωνίου και από την Ανθούπολη ο 26χρονος, Γιώργος Χριστοφόρου.
Να τους καλωσορίσουμε στο μεγαλύτερο αθλητικό σωματείο της χώρας, να τους ευχηθούμε καλή αγωνιστική χρονιά και να τιμήσουν τη φανέλα του Θρύλου.