Αγώνας ARONAS BIKES 4YOU

Στις 22 Σεπτεμβρίου διεξήχθη ο 6ος αγώνας Παγκύπριου Κυπέλλου ορεινής ποδηλασίας ARONAS BIKES 4YOU από τον Ποδηλατικό Όμιλο Λευκωσίας.

Την ομάδα μας εκπροσώπησαν 5 αθλητές, από τους οποίους διακρίθηκαν οι 4, κατακτώντας 2 πρώτες, 1 δεύτερη και 1 τρίτη θέση.

Συγκεκριμένα, η Κωνσταντίνα Γεωργίου και η Σωτηριάνα Γαβριήλ κατέκτησαν την 1η θέση στις κατηγορίες Γυναικών και Κορασίδων αντίστοιχα.

Επιπρόσθετα, η Κωνσταντίνα Γεωργίου στέφθηκε πρωταθλήτρια Κύπρου U23, αφού ήταν η γρηγορότερη γυναίκα, κατακτώντας και τη φανέλα του πρωταθλητή.

Ο υπεύθυνος της ομάδας, Μιχάλης Πουμπουρής, κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία Master 3.

Ο Αντρέας Τσιακούρας κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Παίδων.

Συγχαρητήρια αξίζουν και στον αθλητή μας, Γιώργο Αντωνίου, για την κατάκτηση της 5ης θέσης στην κατηγορία Παίδων.

Το Τμήμα Ποδηλασίας θα ήθελε να ευχαριστήσει τους χορηγούς του για τη συνεχή οικονομική ενίσχυση που προσφέρουν.
M POUMPOURIS ELECTRICAL, BDSWISS, DELORBIS, VITABIOTICS, CYCLO SHOP, DIMCO, ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, CVS CONSTRUCTION, MAOURISOIKOSET, PERSKINDOL, EYESPOT, GARMIN CYPRUS, ROYAL CANIN, X CARS AUTO SALES, GA WATER FLOW LTD, ACS COURIER, A.A SWIMMING POOL, PAPANIKOLAOU BLINDS, PARCOTEN COLD & FLU.