Πρωτάθλημα Αγώνα Δρόμου Αντοχής

Στις 29 Ιουνίου 2024 διεξήχθη από την ποδηλατική ομάδα του Αγίου Μνάσων με τη συνεργασία της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας, το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Αγώνα Δρόμου Αντοχής.
Την ομάδα μας εκπροσώπησαν 14 αθλητές από τους οποίους διακρίθηκαν οι 6, κατακτώντας 3 πρώτες, 1 δεύτερη και 2 τρίτες θέσεις.
Συγκεκριμένα, ο Λάμπης Αθανασίου, ο Κώστας Ψυχής και η Σωτηριάνα Γαβριήλ κατέκτησαν την 1η θέση στις κατηγορίες εφήβων, master3 και κορασίδων αντίστοιχα.

Ο αρχηγός του Τμήματος Κωνσταντίνος Αντωνίου κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία master2.

Ο Πάμπος Χαραλάμπους και η Κωνσταντίνα Γεωργίου κατέκτησαν την 3η θέση στις κατηγορίες master3 και γυναικών αντίστοιχα.

Όσον αφορά τα πρωταθλήματα, ο Λάμπης Αθανασίου κατέκτησε και τη φανέλα του πρωταθλητή εφήβων, με την οποία θα αγωνίζεται στους αγώνες αντοχής.

Συγχαρητήρια αξίζουν και στους υπόλοιπους αθλητές της ομάδας μας για την εξαιρετική τους εμφάνιση.