Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε στο κοινοτικό στάδιο Αγίου Δομετίου τον Προοδευτικό Πάφου με 33-23 για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Χειροσφαίρισης. Η ομάδα μας έκανε το δυο στα δυο και πάει ανεβασμένη για το πολύ δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με την πρωταθλήτρια Ανόρθωση.

Η ομάδα μας ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δε συνάντησε καμία δυσκολία μέχρι να φτάσει στη δεύτερη της νίκη. Πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ 16-10 υπέρ της και στην επανάληψη, με την ίδια σοβαρότητα ανέβασε το προβάδισμα της και επικράτησε με 33-23.

Οι Γεωργίου Κυριάκος και Κολοκοτρώνης Γιώργος πέτυχαν από οκτώ τέρματα, ενώ πέντε φορές σκόραρε ο Νικόλας Γεωργίου.

Οι σκόρερ: Λύρας Μιχάλης 2, Χατζηαντώνης Λεωνίδας 2, Σιότερ Νικόλας, 2, Αστέρης Θεμιστοκλής, Χατζηκαλλής Γιώργος, Αντωνιάδης Νικόλας, Γεωργίου Κυριάκος 8, Χριστοδούλου Γεώργιος 1, Γεωργίου Χρίστος 3, Φεκκάς Φώτης 2, Αρκαδίου Κυριάκος, Στυλιανού Χρίστος, Χαραλάμπους Νικηφόρος, Κολοκοτρώνης Γιώργος 8, Στυλιανού Ανδρέας, Γεωργίου Νικόλας 5.