Τρεις διακρίσεις στο παγκύπριο πρωτάθλημα δρόμου αντοχής

19/10/2021

Τρεις από τους έξι αθλητές του ΑΠΟΕΛ, διακρίθηκαν στο παγκύπριο πρωτάθλημα αγώνα δρόμου αντοχής που διεξήχθη την Κυριακή 17 Οκτωβρίου από την Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

Ο απολογισμός του τμήματος ήταν 1 πρώτη και 2 τρίτες θέσεις.

O Κώστας Ψυχής κατέκτησε την πρώτη θέση και το πρωτάθλημα στην κατηγορία Master 3, ενώ ο Πάμπος Χαραλάμπους την τρίτη. Την ίδια θέση, αλλά στην κατηγορία Mater 1, κατέλαβε ο Κωνσταντίνος Αντωνίου.

Οι Μιχάλης Πουμπουρής και Μιχάλης Νικολάου τερμάτισαν στην 6η θέση στην κατηγορία Master 2 και Master 1 αντίστοιχα. Ο Κωνσταντίνος Θυμίδης πέμπτος στην κατηγορία Men Elite.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές της αποστολής.

Το τμήμα ποδηλασίας στηρίζουν οι M Poumpouris ELECTRICAL,BDSWISS, PERCINDOL, CVS CONSTRUCTION, IDS, DIMCO VITABIOTICS CYCLO SHOP, WINMASTER, ACS COURIER, DELORBIS, GARMIN CYPRUS MAOURISOIKOSET.