Τεράστια ανατροπή νικώντας τα πάντα!

06/12/2021

Σε έναν αγώνα θρίλερ -όπως εξελίχθηκε- και σχεδόν χαμένος, η ομάδα μας αγωνιζόμενη με ένα ξένο και αυτόν να χωλένει, κατάφερε και ανέτρεψε το σκορ απέναντι στην ΑΕ Καραβά και πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη.

Ο ΑΠΟΕΛ αν και είχει το προβάδισμα, έχασε στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ με 23-25, ενώ το δεύτερο η ΑΕΚ το κατέκτησε άνετα με 25-18.

Έκει που όλα έμοιαζαν χαμένα, ο ψυχωμέμος ΑΠΟΕΛ άλλαξε άρδην το αγωνιστικό του πρόσωπο και τα δεδομένα του αγώνα, πήρε άνετα τα άλλα δύο σετ και έστειλε τη νίκη στη "ρωσική ρουλέτα".

Έκει ο ΑΠΟΕΛ πάλι μπήκε πιο δυνατά, επέβαλε το ρυθμό του και το κατέκτησε με 10-15.

Τα σετ: 2-3 25-23, 25-18, 19-25, 19-25, 10-15

Π. Κωνσταντίνου: Παναγίδης, Πέτρου, Βάναγκς, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Κυπριανού, Παντελή (λ)  (Παναγιωτίδης, Αντωνιάδης, Ρομανούτι)