Έτοιμη για το 45ο παγκύπριο πρωτάθλημα η κολύμβηση του ΑΠΟΕΛ

23/06/2021

Μετά από αποχή ενός χρόνου λόγω της πανδημίας, το παγκύπριο πρωτάθλημα κολύμβησης ανδρών και γυναικών θα πραγματοποιηθεί κανονικά φέτος αυτή την Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή στο Κολυμβητήριο Λεμεσού.

Η ομάδα του ΑΠΟΕΛ θα συμμετέχει σε αυτή την διοργάνωση με την μεγαλύτερη ομάδα αθλητών και αθλητριών που είχε ποτέ στην σύντομη ιστορία του κολυμβητικού του τμήματος. Συγκεκριμένα, ο ΑΠΟΕΛ κατεβαίνει στο φετινό πρωτάθλημα με ομάδα 21 αθλητών (13 άντρες και 8 γυναίκες), οι οποίοι θα λάβουν μέρος σχεδόν σε όλα τα αγωνίσματα.

Το πρόγραμμα των αγώνων θα έχει προκριματικούς γύρους τα πρωινά κάθε μέρας και το απόγευμα θα διεξάγονται οι τελικοί κάθε αγωνίσματος. Οι τελικοί κάθε μέρας θα προβάλλονται σε ζωντανή μετάδοση από την Cablenet. Πέραν από τα ατομικά αγωνίσματα καθημερινά θα διεξάγονται και οι σκυταλοδρομίες ανδρών και γυναικών.

Η ομάδα μας συμμετέχει φέτος με υψηλούς στόχους, αφού αισιοδοξεί ότι θα καταφέρει να σημειώσει την καλύτερη συγκομιδή βαθμών που είχε ποτέ στη σύντομη ιστορία της. Πέραν από αυτό, στόχος όλων των αθλητών του τμήματός μας είναι καταφέρουν να κατακτήσουν και τα περισσότερα μετάλλια που είχε ποτέ το τμήμα σε διασωματειακό πρωτάθλημα.

Πιο κάτω αναλυτικά τα ονόματα των κολυμβητών και κολυμβητριών του ΑΠΟΕΛ και τα αγωνίσματα στα οποία θα συμμετέχουν.

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Καραπατής Αχιλλέας
2. Παπασάββας Τεύκρος
3. Ευτυχίου Πάνος
4. Σπύρου Νικόλας

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Ζηνοβίου Ευδοκία
2. Παπαπέτρου Τόνια - Μαρία
3. Χαχολιάδου Στέφανη
4. Σιουκρή Μαλβίνα

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Καραπατής Αχιλλέας
2. Παπασάββας Τεύκρος
3. Ευτυχίου Πάνος
4. Σπύρου Νικόλας

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Σιουκρή Μαλβίνα
2. Παπαπέτρου Τόνια - Μαρία
3. Καραμάνου Χρυσούλα
4. Χαχολιάδου Στέφανη

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Καραπατής Αχιλλέας

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Καραμάνου Χρυσούλα

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 400Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Arutyunyan Tigran

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 400Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Καραμάνου Χρυσούλα

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 800Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Κουτσιουπής Παναγιώτης

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 800Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Καραμάνου Χρυσούλα

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Κωνσταντινίδης Κων/νος
2. Γεωργίου Θωμάς
3. Γρηγορίου Αλέξανδρος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Νικολάου Στέφανη
2. Ζηνοβίου Ευδοκία

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Κωνσταντινίδης Κων/νος
2. Γεωργίου Θωμάς
3. Γρηγορίου Αλέξανδρος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Νικολάου Στέφανη
2. Ζηνοβίου Ευδοκία

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Κωνσταντινίδης Κων/νος
2. Γεωργίου Θωμάς
3. Γρηγορίου Αλέξανδρος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Νικολάου Στέφανη

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Καραπατής Ιάσων
2. Νικολάου Αντώνης
3. Σάββα Χρίστος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Κουρούγιαννη Παναγιώτα
2. Παπαπέτρου Τόνια - Μαρία
3. Χαχολιάδου Στέφανη
4. Σιουκρή Μαλβίνα

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Καραπατής Ιάσων
2. Νικολάου Αντώνης
3. Σάββα Χρίστος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Κουρούγιαννη Παναγιώτα
2. Κουφκή Νάγια

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
1. Καραπατής Ιάσων
2. Νικολάου Αντώνης
3. Σάββα Χρίστος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Κουφκή Νάγια

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. Παπασάββας Τεύκρος
2. Ευτυχίου Πάνος
3. Βαρνάβα Ανδρέας
4. Σπύρου Νικόλας

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 50Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Παπαπέτρου Τόνια - Μαρία
2. Χαχολιάδου Στέφανη

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 100Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. Παπασάββας Τεύκρος
2. Βαρνάβα Ανδρέας
3. Σπύρου Νικόλας

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. Κουτσιουπής Παναγιώτης
2. Βαρνάβα Ανδρέας

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΜΙΚΤΗ ΑΝΔΡΩΝ
1. Arutyunyan Tigran
2. Κουτσιουπής Παναγιώτης
3. Γρηγορίου Αλέξανδρος

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 200Μ. ΜΙΚΤΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Κουφκή Νάγια
2. Ζηνοβίου Ευδοκία

ΑΓΩΝΙΣΜΑ: 400Μ. ΜΙΚΤΗ ΑΝΔΡΩΝ
1. Arutyunyan Tigran
2. Κουτσιουπής Παναγιώτης

 

FOLLOW US ON TWITTER

Find Us On Facebook