Μεγάλο διπλό στην αίθουσα «Αφροδίτη» πήρε ο ΑΠΟΕΛ σε βάρος του Παφιακού με 3-1 σετ για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας. Η ομάδα μας μετά την ήττα από την Ομόνοια έβγαλε τρομερή αντίδραση, κατέθεσε ψυχικά αποθέματα που βρέθηκε πίσω στα σετ και με ανατροπή έφυγε με μεγάλη νίκη.

Στο πρώτο σετ ο Παφιακός μπήκε καλύτερα και διατηρούσε συνεχώς προβάδισμα 3-4 πόντων και κατέκτησε το σετ με 25-19.

Το δεύτερο σετ ήταν συγκλονιστικό με τις ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο, με την ομάδα μας στους κρίσιμους έξτρα πόντους να δείχνει χαρακτήρα και να το κατακτά με 24-26.

Στο τρίτο σετ ο ΑΠΟΕΛ εμφανώς ανώτερος ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και το κατέκτησε με 22-25.

Το τέταρτο σετ είχε όμοιο χαρακτήρα με το προηγούμενο, με τον ΑΠΟΕΛ να το πανηγυρίζει με 21-25 και τη νίκη με 1-3.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-19, 24-26, 22-25, 21-25

Γ. Μέλκα: Σλόμιν, Ούσκαρι, Βάναγκς, Αποστόλου, Χρυσοστόμου, Αντωνιάδης, Παντελή (λ) (Πέτρου, Βερέης)