Προβάδισμα πρόκρισης

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την ΑΕΚ Σωτήρας με 6-1 στο Λευκόθεο και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Futsal. Τα τέρματα της ομάδας μας πέτυχαν οι Ομήρου (2), Πλατής (2), Leo και Ιακώβου.

Ο ΑΠΟΕΛ προηγείται 1-0 στις νίκες και υπολείπεται ακόμα μια προκειμένου προκριθεί στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης. Την προσεχή Δευτέρα στο Δημοτικό Σωτήρας θα διεξαχθεί ο δεύτερος αγώνας (20:00).

Στο σημερινό παιχνίδι η ομάδα μας επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της. Κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό στον αγωνιστικό χώρο, σκόραρε έξι τέρματα και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Πλατή προηγήθηκαν 1-0 στο ημίχρονο και στην επανάληψη σκόραραν ακόμα πέντε τέρματα.