Κοιτάζει μόνο προς τα πάνω…

19/02/2021

Συνέχεια στην ανοδική του πορεία έδωσε το βράδυ της Παρασκευής ο πετοσφαιρικός ΑΠΟΕΛ, περνώντας νικηφόρα από το Φρέναρος. Η ομάδα μας, πραγματοποιώντας άλλη μια μεστή εμφάνιση, κέρδισε την Ολυμπιάδα με 3-0, σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική των play-out του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ά κατηγορίας ανδρών.

Ήταν η τέταρτη συνεχομένη νίκη για τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος ανέβηκε στους 18 βαθμούς, άνοιξε την ψαλίδα από την Ολυμπιάδα στους εννέα βαθμούς και μπορεί πλέον να κοιτάζει μόνο προς τα πάνω.

Επιβλητική η ομάδα μας, επικράτησε κατά κράτος στο πρώτο σετ, κατακτώντας το με 13-25.

Στο δεύτερο σετ, η Ολυμπιάδα βρέθηκε να προηγείται με 20-14 και 24-19. Ωστόσο, με αντεπίθεση διαρκείας ο ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε τα δεδομένα και κατέκτησε το σετ με 25-27.

Στο τρίτο σετ, η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει το παιχνίδι και δεν άφησε ουσιαστικά περιθώρια αμφισβήτησης από την αντίπαλό της. Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο ΑΠΟΕΛ κατέκτησε το σετ με 16-25 και τον αγώνα με 3-0.

Τα σετ: 13-25, 25-27, 16-25

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Χαριδήμου, Σααρ, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Κυπριανού, Παντελή (λ)(Αβερκίου, Χριστοφορίδης)