Ήττα από Απόλλωνα

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από τον Απόλλωνα με 71-57 στο Πολυπροπονητήριο "Ευαγγελος Φλωρακης" για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος καλαθόσφαιρας Γυναικών. Η ομάδα μας έμεινε στην 5η θέση με 11 βαθμούς, αλλά ο στόχος της τετράδας παραμένει ζωντανός και οι καλαθοσφαιρίστριες του Τάσου Στουγιαννούδη θα τον κυνηγήσουν μέχρι τέλους.

Στο σημερινό παιχνίδι, ο ΑΠΟΕΛ παρουσιάστηκε μέτριος και άστοχος, με αποτέλεσμα να χάσει μεγάλη ευκαιρία να αποκτήσει προβάδισμα στη βαθμολογία έναντι του αντιπάλου του.

Η ομάδα μας βρέθηκε από τα πρώτα λεπτά πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε ποτέ να επιστρέψει στη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος. Το κακό πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε διαφορά εννιά πόντων που εκ των υστέρων φάνηκε μη ανατρέψιμη.

Στο 3ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας εμφανίστηκε αρκετά καλή, ωστόσο ο αντίπαλος είχε απάντησε σε όλα τα καλάθια και έτσι η διαφορά μειώθηκε κατά ένα μόλις πόντο.

Στην τελευταία περίοδο, οι παίχτριες του κ. Στουγιαννούδη παρουσιάστηκαν εκ νέου άστοχες και τελικά έχασαν με 71-57.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 12-16, 16-15, 13-19.