Ασταμάτητος για το απόλυτο...

01/03/2021

Ασταμάτητος ο πετοσφαιρικός ΑΠΟΕΛ, έδωσε το βράδυ της Δευτέρας συνέχεια στο νικηφόρο σερί που τρέχει από τα τέλη Ιανουαρίου, έφυγε με το διπλό από τη Λεμεσό επικρατώντας της Νέας Σαλαμίνας με 0-3 και, πλέον, βρίσκεται στη πρώτη θέση του δευτέρου ομίλου του πρωταθλήματος.

Η αποψινή νίκη ήταν η πέμπτη συνεχόμενη για τον ΑΠΟΕΛ και η έκτη στους τελευταίους επτά αγώνες που έδωσε, γεγονός που αποδεικνύει πως αδίκως και μόνο από συγκυρίες βρίσκεται στο δεύτερο γκρουπ. Στόχος της ομάδας μας, είναι να προχωρήσει μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος με το απόλυτο των νικών.

Στον αποψινό αγώνα, στο πρώτο σετ η ομάδα μας ήταν καλύτερη και προηγείτο συνεχώς, κατακτώντας το με 22-25.

Το δεύτερο σετ, παρότι ο ΑΠΟΕΛ πήρε προβάδισμα έως και τεσσάρων πόντων 12-16, αλλά και 18-21, εξελίχθηκε σε θρίλερ, με τον ΑΠΟΕΛ να το κερδίζει με 25-27.

Παρόμοια με το δεύτερο ήταν και η εξέλιξη του τρίτου σετ, με τον ΑΠΟΕΛ να το κατακτά με 23-25.

Τα σετ: 22-25, 25-27, 23-25

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χαραλάμπους): Γιάνσονς, Χαριδήμου, Σααρ, Σκορδής, Στρουγκάρεβιτς, Αβέρκιου, Παντελή (λ)(Κυπριανού)