Άντεξε για ένα ημίχρονο…

24/01/2021

Την ήττα από το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο με 19-28 γνώρισε το μεσημέρι της Κυριακής ο χειροσφαιρικός ΑΠΟΕΛ, σε αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α κατηγορίας ανδρών.

Η ομάδα μας πάλεψε το παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο την βρήκε πίσω στο σκορ με μόλις ένα τέρμα διαφορά(σ.σ. σκορ ημιχρόνου 11-12). Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο ανέλαβε πλήρως τα ηνία του αγώνα, για να αυξήσει τη διαφορά και να επικρατήσει τελικά με 19-28.

Τα τέρματα για την ομάδα μας στη σημερινή αναμέτρηση με το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο πέτυχαν οι: Σωτήρης Προύντζος(4), Χρίστος Γεωργίου(4), Νικόλας Σιώτερ(4), Κυριάκος Γεωργίου(3), Μιχάλης Λύρας(2), Νικηφόρος Χαραλάμπους(1), Νικόλας Γεωργίου(1).

Επόμενος αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ για την τρίτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος, ο Παρνασσός Στροβόλου.