Τέσσερεις διακρίσεις στον 7ο αγώνα κυπέλλου Αγροκυπιάς

Τέσσερεις φορές στο βάθρο ανέβηκαν οι ποδηλάτες του ΑΠΟΕΛ στον 7ο αγώνα κυπέλλου Αγροκυπιάς που διεξήχθη την Κυριακή 21 Μαΐου.

Εφτά γαλαζοκίτρινοι ποδηλάτες έλαβαν μέρος στον αγώνα και οι τέσσερεις διακρίθηκαν. Τρεις δεύτερες και μια τρίτη θέση ήταν ο απολογισμός του τμήματος.

Ο Σταύρος Τρύφωνος τερμάτισε 3ος στην κατηγορία CFA 30+ και ανέβηκε για πρώτη φορά στο βάθρο τη φετινή χρονιά.

Κυπελλούχος ο ΑΠΟΕΛ!

Το δεύτερο –διαδοχικό- κύπελλο Μπόουλινγκ στη σύντομη ιστορία του τμήματος κατέκτησε ο ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα μας κέρδισε την αντίστοιχη των Rock N Bowl με 236 κορύνες διαφορά και εκτός από το τρόπαιο, εξασφάλισε αυτόματα θέση για την τελική φάση του παγκύπριου κυπέλλου της επόμενης περιόδου.

Πρωταθλητής ο ΑΠΟΕΛ στο Δίαθλο!

Ακόμα μια μεγάλη επιτυχία για το τμήμα κολύμβησης του ΑΠΟΕΛ. Το Σωματείο μας κατέκτησε για 3η συναπτή χρονιά το παγκύπριο πρωτάθλημα Διάθλου, το οποίο διεξήχθη τη Δευτέρα 15 Μαΐου στις εγκαταστάσεις της Σχολής Grammar School στη Λευκωσία.

Οι 13 γαλαζοκίτρινοι αθλητές/τριες κατέκτησαν 3 χρυσά, 2 αργυρά και 1 χάλκινο μετάλλιο. Η πλούσια συγκομιδή ανέδειξε τον ΑΠΟΕΛ πρωταθλητή, γεγονός που επαναλαμβάνεται για 3η χρονιά στα 3 χρόνια λειτουργίας του τμήματος.

Ο ΑΠΟΕΛ σε Λύμπια και Στρόβολο

Με δύο αγώνες συνεχίστηκε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο 13 και 14 Μαΐου η δράση του Τμήματος Δρομέων ΑΠΟΕΛ.

Τρέχω για τον συνάνθρωπο μου – American Academy

Ο Θρύλος του Futsal

Η προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ για επιστροφή στην κορυφή του κυπριακού Futsal θα αρχίσει απ’ την παραμονή του καλύτερου ποδοσφαιριστή στη σύντομη ιστορία του τμήματος και ενός εκ των καλύτερων που αγωνίστηκαν ποτέ στα κυπριακά παρκέ.

Πολλά μετάλλια στην τελευταία αγωνιστική Τοξοβολίας

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα τοξοβολίας για τον ΑΠΟΕΛ. Τα γαλαζοκίτρινα βέλη βρήκαν πάλι στόχο και χάρισαν πολλές διακρίσεις στο τμήμα μας.

Το Σάββατο έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις του Μακαρείου η τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας και Ακαδημιών. Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε 4 πρώτες, 2 δεύτερες, 1 τρίτη και 1 τέταρτη θέση.

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι κορυφής και στο +3

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος Μπόουλινγκ πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ σε βάρος των Rock N Bowl με 3-1 και δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε ξέφυγε τρεις βαθμούς από τον αντίπαλο του. Οι γαλαζοκίτρινοι στις επόμενες αγωνιστικές θα αντιμετωπίσουν τους Three Plus One και τους Rock N Bowl (σε εξ αναβολής παιχνίδι) και χρειάζονται 5 βαθμούς για να πανηγυρίσουν το πρώτο τους πρωτάθλημα.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα μας και κέρδισε το 1ο παιχνίδι με διαφορά 100 κορυνών.

ΑΠΟΕΛ και στο Όμοδος

Στο χωριό Όμοδος της επαρχίας Λεμεσού συνεχίστηκε η δράση του τμήματος Δρομέων ΑΠΟΕΛ. Το Σωματείο μας έλαβε μέρος στον 3ο ετήσιο αγώνα «Omodos Cross Xenion Race» που διεξήχθη την περασμένη Κυριακή 07 Μαΐου. Ο αγώνας διοργανώθηκε από το φιλανθρωπικό ίδρυμα Ξένιος Ξενοφώντος, σε συνεργασία  με τα σωματεία δρομέων «Περικλής Δημητρίου» και Dro.Me.A. Racing.

Δυο πρωταθλήματα και δυο δεύτερες θέσεις

Σημαντικές διακρίσεις είχε το τμήμα ποδηλασίας ΑΠΟΕΛ στο πρωτάθλημα δρόμου αντοχής που διεξήχθη την Κυριακή 07 Μαΐου στην περιοχή Αναλιώντα.

Τον ΑΠΟΕΛ εκπροσώπησαν οχτώ ποδηλάτες και οι τέσσερεις κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο. Δυο πρώτες και ισάριθμες δεύτερες θέσεις ήταν ο απολογισμός του τμήματος.